Vysoká úroveň může začínat dole...

Aktuality

Archiv aktualit
13.2.2020
SKI Park Bratislava-  projekční kancelář Zaha Hadid

Velmi kvalitní povrch ve vstupních lobby výškových budov 450 m2

13.2.2020
Carolínum Pařížská ulice v Praze

Velmi propracovaná technologie odlití stěn teracem do výšky 4,5 m - bezesparý ...

Rychlý kontakt


 +420 605 316 727

teraco.sro@gmail.com

Praha, Toužimská 588/70

Pemrlované Teraco umělý kámen

Materiál teraco-terazzo se také používá jako pemrlovaná omítka.

Tato omítka se vyznačuje velmi vysokou životností, oproti jiným materiálům ji lze velmi dobře udržovat. Své využití našla zejména v exteriérech, ale i v interiéru a to zejména za 1. Republiky. Využití bylo velmi rozmanité jako např. sokly domů, vstupní portály, sloupy, zábradlí mostů, ploty, opěrné zdi, dekorativní prvky v interiéru atd. Její povrch je opracován hrubou technologií, není broušen a leštěn jako u podlah, nýbrž opracován pemrlicí.

Podklad pod umělý kámen by měla být vždy cementová omítka. Vzhledem však k pokročilým technologiím ve stavebnictví, lze použít například i perlinku s lepidlem na ztraceném bednění. Podklad by měl být však pevný, aby nedošlo k prolomení . Není tedy vhodný polystyren, nebo izolační vata.

Tloušťka omítky je 15-20 mm v závislosti na frakci kameniva. Na rozích se jako ukončení používal tzv. šanýr, který působil jako dekorativní prvek, jeho funkce však je spíše technického charakteru a to z důvodu opracování hrany. Při pemrlování by došlo k uražení rohu.

Konečná povrchová úprava by měl být bezbarvý hydrofobní nátěr.


     

     

 
 

O nás

Naše společnost se výhradně specializuje na lité teraco - terazzo, umělý kámen - pemrlované teraco, teracové prefabrikáty, restaurování a opravy teracových ploch. Renovace kamene, úprava pohledových betonů
Poloha firmy Teraco Lité s.r.o. na mapě

© Teraco Decor 2014 - 2015. Všechna práva vyhrazena.

Tvorba e-shopů, tvorba webových stránek a optimalizace pro vyhledávače - Market Express s.r.o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.